O mně

Milí přátelé a milovníci starého nábytku. Po několika letech každodenní tvrdé práce bych rád představil některé z mých prací, které jsem měl možnost restaurovat a tak jim navrátit  jejich původní  krásu, ale také i užitnost a funkčnost. Možná máte pocit, že při pohledu na váš poškozený psací stůl po dědečkovi již nejde nic zachránit. Nebo se může jednat o pohodlnou židli, křeslo, hodiny či příjemnou malou šperkovnici.nastroje2

Jak je možné takové starožitnosti opravit ?

  • Díky velké řemeslné zručnosti tehdejších mistrů
  • Díky citlivému použití vhodného a kvalitního dřeva
  • Díky materiálům, které nám restaurátorům umožňují bez dalšího poškození předmět rozebrat a po mnoha hodinách úsilí ho opět složit do původní krásy
  • Díky velké lásce k řemeslu a touze vytvořit něco hodnotného a trvalého

Za použití tradičních postupů a materiálů jako je kožní klíh, kterým se opět vše může nově slepit až po povrchovou úpravu ručním leštěním šelakovou politurou. Při své práci spolupracuji s čalouníkem, který zajistí čalounění historického sedacího nábytku tradiční metodou. Za použití popruhů vyváže sedáky, osadí zpět měděná péra a použije africkou trávu a koňské žíně.

Dále pak s kolegou uměleckým kovářem v případě, že schází některé kování nebo klíček od zámečku možná vaši komody. Vše citlivě doplníme nebo odlijeme nový kousek mosazného kování. Při opravách hodinových skříní různých tvarů a proporcí často vzniká potřeba vyčistit a zachránit hodinový stroj, vyrobit scházející kyvadlo nebo osadit nové sklo. Ve spolupráci se zkušeným hodinářem je vše možné.

Vzhledem k tomu, že tento historický nábytek je ve stejně starých a krásných stavbách, restauruji i původní dřevěné prvky v těchto objektech. A tak to jsou zejména vstupní a interiérové dveře spolu s jejich kováním a zámkem.

Dále pak původní dřevěná okna včetně venkovních a vnitřních okenic. Pokud již není okno či jiné části možno restaurovat nebo zcela chybí, dle modelu vyrobím přesnou kopii předmětu. Pak jsou to i původní dřevěné podlahy a obložení stěn nebo dřevěná schodiště. Chybí někde kousek obložení a nebo máme jen dřevěné futro , ale dveře schází? Opět je vše možné citlivě doplnit podle fotografií nebo dochovaného kousku.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.